Akumulatory samochodowe są pierwszym ogniwem i źródłem energii w układzie elektrycznym każdego pojazdu. W momencie, kiedy silnik nie pracuje, do jego odpalenia potrzebna jest energia zgromadzona w akumulatorach. Żeby zasilić cewkę zapłonową i rozrusznik silnika niezbędny jest akumulator i zgromadzony w nim prąd. W momencie, kiedy zabraknie go na pokładzie Twojego pojazdu albo ulegnie awarii, odpalenie samochodu lub motocykla będzie trudne, a w niektórych przypadkach niemożliwe. Niewłaściwe działanie akumulatory ujawniają najczęściej zimą, kiedy to po mroźnej nocy lub dłuższym postoju, pojawiają się problemy z uruchomieniem silnika. To pierwszy znak, że powinieneś rozważyć wymianę starego akumulatora na nowy. W Kielcach akumulatory dobrze znanych firm znajdziesz w sklepie motoryzacyjnym Syntol. Jeśli potrzebujesz większej ilości akumulatorów samochodowych lub masz flotę samochodów, w których należy je wymienić, skorzystaj z możliwości zakupu w naszej hurtowni akumulatorów w Kielcach. W sklepie Syntol asortyment akumulatorów w Kielcach pozwala dobrać rodzaj i model odpowiadający zaleceniom każdego producenta auta dla danego silnika. Akumulatory samochodowe różnią się od siebie pojemnością, prądem rozruchowym oraz sposobem ich produkcji.

Duży wybór akumulatorów w sklepie Syntol w Kielcach

Żeby odpowiednio dobrać akumulator do samochodu lub akumulator do motocykla, musisz wiedzieć, jak się one dzielą, w jaki sposób działają i jakie jest ich przeznaczenie:

 • akumulatory niklowo-kadmowe – ogniwa dodatnie wykonane są z niklu, ujemne z kadmu. Elektrolitem jest tutaj wodorotlenek potasu. Ich zalety to duża gęstość energii i żywotność, ze względu na niski współczynnik rozładowania i szybkie ładowanie, dzięki czemu ich użytkowanie nie powinno sprawiać problemu i mogą służyć przez lata,
 • akumulatory niklowo-wodorkowe – ogniwo dodatnie wykonane z niklu, ujemne to stop metali. W tych akumulatorach to wodorotlenek potasu jest elektrolitem. Te akumulatory samochodowe mają dużą pojemność ze względu na dużą gęstość energii. Ich wadą jest stosunkowo niska żywotność, co sprawia, że musisz częściej poddawać je kontroli lub wymienić.
 • akumulatory litowo-jonowe – ogniwo dodatnie wykonane jest z litu, ujemne to węgiel porowaty, sole litowe pełnia rolę elektrolitu. Cechują się dużą pojemnością i można je doładowywać w dowolnym momencie bez utraty ich właściwości. Podczas pracy generują dużą ilość ciepła, która musi być odprowadzana,
 • akumulatory żelowe – to kwasowo-ołowiowe akumulatory z zaworami. Elektrolit w takim akumulatorze występuje w formie żelu, te akumulatory samochodowe mają dużą pojemność i mają bardzo niski współczynnik rozładowania.
 • Akumulatory AGM – to rodzaj akumulatora żelowego, gdzie elektrolit w formie żelu zastąpiono włóknem szklanym, dzięki temu zachowując mniejsze rozmiary urządzenia, zwiększono jego odporność i pojemność. Idealnie nadaje się jako akumulator motocyklowy.

Akumulatory samochodowe, które znajdziesz w naszej ofercie, to produkty firm takich jak:

 • Bosch,
 • Amper Max,
 • Eurobateria.

Dzięki bogatej ofercie, jesteśmy w stanie dobrać dla Ciebie taki akumulator jakiego potrzebujesz. Niezaleznie od tego czy jesteś klientem indywidualnym, czy hurtowym nasi doradcy chętnie Ci pomogą i udzielą wyczerpujących informacji na temat dostępnych w naszym sklepie motoryzacyjnym Syntol akumulatorów samochodowych.

Kiedy trzeba wymienić akumulator?

Akumulatory samochodowe nie kojarzą się z częstymi wymianami, co nie znaczy, że ten moment kiedyś nie nadejdzie. Dla zachowania wysokich właściwości i sprawnego odpalania akumulatory samochodowe powinno wymieniać się co dwa, trzy lata. Najczęstsze powody do wymiany akumulatora to:

 • spadki lub zanikanie napięcia,
 • „spuchnięta” obudowa, która może świadczyć, że są problemy z elektrolitem lub ogniwami,
 • zgęstnienie elektrolitu lub zmniejszenie jego ilości,
 • rzadkie użytkowanie i brak regularnego ładowania.

Czasem dochodzi do sytuacji, w których pomimo teoretycznie sprawnego akumulatora silnik nie chce odpalić. Może tak się dziać, jeśli prąd rozruchowy jest nieodpowiedni dobrany do wielkości i rodzaju silnika w Twoim samochodzie lub motocyklu. Decydując się na zakup akumulatora w sklepie motoryzacyjnym Syntol w Kielcach, możesz być pewny, że pracownik sklepu pomoże Ci wybrać akumulator do twojego auta. Każdy doradców jest gotowy do tego, żeby Ci pomóc. W naszym sklepie motoryzacyjnym Syntol w Kielcach pozostawisz swój stary akumulator.

Akumulatory samochodowe - co warto wiedzieć

Kiedy powinno się wymienić akumulator w samochodzie?

Akumulator w samochodzie powinieneś wymienić co 3 – 4 lata, jeśli nie objawiają się inne sygnały, że akumulator kwalifikuje się do wymiany. Poza tym, jeśli zauważysz zmiany na obudowie, zagęszczenie lub ubytek elektrolitów, a przede wszystkim, kiedy twój samochód lub motocykl ma problem z odpaleniem, udaj się po nowy akumulator do sklepu motoryzacyjnego z akumulatorami samochodowymi w Kielcach Syntol. Najlepiej przed zimą.

Jak dobrać odpowiedni akumulator?

Żeby dobrać odpowiedni akumulator, musisz go dopasować do rodzaju silnika w swoim pojeździe. Producenci informacją o tym, jaki akumulator powinien być użytkowany w konkretnym modelu auta. Dla mniejszych jednostek wystarczy akumulator z mniejszym prądem rozruchowym i mniejsza pojemność, dla jednostek większych, prąd rozruchowy oraz pojemność powinny być dużo większe. Jeśli masz wątpliwości, to skontaktuj się z naszym doradcą.

Jak długo ładuje się akumulator samochodowy?

Akumulator samochodowy ładuje się dosyć wolno i podczas jazdy jedynie się doładowuje. Jeśli dojdzie do całkowitego rozładowania, powinieneś podłączyć go pod prostownik i pozostawić do ładowania na noc.  Czasem potrzeba jest kilkunastu godzin do pełnego naładowania.

Jak do nas dojechać?