Oleje silnikowe

Oleje silnikowe

Oleje silnikowe odpowiadają za ochronę metalowych części silnika przed przegrzaniem się i zatarciem. Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek silnik pracujący bez odpowiedniego smarowania. Te substancje tworzą warstwę ochronną, która pracując w ciężkich warunkach, musi zapobiegać korozji i zużyciu elementów pracujących oraz utrzymać silnik w czystości, co zwiększa jego żywotność.

Sklep motoryzacyjny Syntol Kielce ma w swojej ofercie oleje silnikowe:

  • mineralne – stosowane głównie w starych jednostkach silnikowych, bo mają słabsze właściwości i trudno się rozprowadzają. Stosowane wtedy, kiedy silnik nadmiernie pobiera olej lub nie wiadomo, jaki był wcześniej zalany,
  • syntetyczne – stosowane głównie w nowych autach oleje silnikowe, które cechują się niższą lepkością i precyzyjnym rozprowadzaniem. Nadają się do pracy przy dużym nacisku i wysokiej temperaturze,
  • półsyntetyczne – połączenie cech olejów mineralnych i syntetycznych, rzadziej stosowane w nowych jednostkach, pomimo słabszych właściwości względem olejów syntetycznych, zapewniają ochronę silnika, której się od nich wymaga.

Z jaką częstotliwością wymieniać olej silnikowy?

Żeby zachować właściwości i prawidłową ochronę silnika, wydłużyć jego żywotność oleje silnikowe, powinieneś regularnie dokonywać zmiany oleju. Częstotliwość zmian zależy od tego, w jakich warunkach silnik jest eksploatowany i to od tego wymiana powinna być uzależniona. Mimo to producenci zalecają wymiany minimum co 30 tysięcy kilometrów.

W związku z tym, że ceny olei silnikowych nie są wygórowane, większość kierowców wymienia oleje silnikowe w swoich samochodach co 10 – 15 tysięcy kilometrów. Dołącz do nich już teraz i skorzystaj z oferty naszego sklepu.

Duży wybór olejów silnikowych również w ofercie hurtowej sklepu Syntol w Kielcach

U nas znajdziesz oleje silnikowe takich firm jak: Castrol, Elf, Gulf, GM, Liqui Moly, Lotos, Mannol, Millers, Mobile 1, Orlen, Motul, Repsol, Qualitium, Shell, Total, Valvoline, Venol.

Sklep z olejami silnikowymi Syntol w Kielcach to również hurtownia olejów w Kielcach, gdzie zamówisz większe ilości do swojego sklepu lub firmy. Jeśli posiadasz w swojej flocie kilka lub kilkanaście samochodów osobowych, lub ciężarowych skorzystaj z naszej oferty hurtowni olejów silnikowych. Jeśli nie wiesz jaki rodzaj oleju wybrać do swojego samochodu, możesz się z nami skontaktować, nasi doradczy na co dzień pomagają wybrać oleje silnikowe do setek aut, pomogą też i Tobie, wybrać ten najlepszy dla Twojego silnika.

Sprawdź listę olejów silnikowych

Sprawdź katalog olejów silnikowych dostepnych w naszym sklepie w Kielcach. Jeśli czegoś brakuje, spytaj nas dzwoniąc lub pisząc w zakładce kontakt!

Oleje przekładniowe

Oleje przekładniowe

Oleje przekładniowe chronią elementy zębate, mechanizmy różnicowe i inne podzespoły narażone na duże obciążenia w skrzyniach biegów. Precyzyjna zmiana biegów i ochrona elementów metalowych przed zatarciem to podstawowe funkcje olejów przekładniowych do skrzyni biegów. Żeby przedłużyć jej żywotność i zapewnić niezakłóconą pracę należy odpowiednio dobrać olej do Twojej przekładni. Jeśli nie masz pewności jak to zrobić, skontaktuj się z doradcami w sklepie motoryzacyjnym Syntol, pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru.

Jak często wymieniać olej w przekładni?

Oleje przekładniowe dostępne w naszym sklepie motoryzacyjnym Syntol Kielce, to oleje do skrzyni manualnych, automatycznych i dwusprzęgłowych stosowanych głównie w grupie Volkswagen. Każdy producent dba o to, żeby informacja, do jakiego rodzaju skrzyni jest olej, znalazła się na opakowaniu.  Ważne jest, żeby stosować się do zaleceń producentów. W porównaniu z olejem silnikowym, oleje przekładniowe nie wymagają tak częstych wymian. Minimalna granica wymiany oleju w skrzyni biegów to 100 tysięcy kilometrów, kolejne powinieneś planować między 80 – 100 tysięcy kilometrów, czyli mniej więcej co 4 lata.

Oferta olejów przekładniowych w naszym sklepie

W ofercie sklepu motoryzacyjnego Syntol z Kielc znajdziesz oleje przekładniowe wszystkich uznanych producentów takich jak na przykład: Castrol, Gulf, Elf, Mannol i wiele innych.

Szukając informacji, jaki olej powinieneś kupić, sprawdź, co producent napisał w książce serwisowej lub na swojej stronie internetowej albo skontaktuj się z naszym doradcą motoryzacyjnym w sklepie Syntol Kielce.

Sprawdź listę olejów przekładniowych

Sprawdź katalog olejów przekładniowych dostepnych w naszym sklepie w Kielcach. Jeśli czegoś brakuje, spytaj nas dzwoniąc lub pisząc w zakładce kontakt!

Oleje przemysłowe

Oleje przemysłowe

Posiadamy w ofercie oleje stosowane w przemyśle, takie jak hydrauliczne, maszynowe, elektroizolacyjne, emulgujące i inne.

Do czego używane są oleje przemysłowe?

Oleje przemysłowe to wykorzystywane przez przemysł środki smarne stosowane w dużych maszynach, kompresorach, które chronią ich elementy pracujące pod dużymi obciążeniami i w różnych, często trudnych warunkach. Głownie mają chronić przed zatarciem, odprowadzać powstałe w trakcie pracy ciepło, chronić przed szkodliwym działaniem wody i korozji oraz zanieczyszczeń. Duży wybór olejów przemysłowych może okazać się problematyczny, dlatego powinieneś stosować te wskazane przez producenta maszyny, hurtownia olejów z Kielc Syntol, posiada ich duży asortyment, a nasi doradcy znają ich klasyfikacje, dlatego są w stanie precyzyjnie Ci doradzić i pomóc w wyborze.

Oferta olejów przemysłowych w sklepie Syntol

W związku z tym, że oleje przemysłowe to produkty smarne stosowane w układach hydraulicznych, układach hamulcowych, turbinach, sprężarkach, silnikach przemysłowych, układach chłodniczych, przekładniach i prowadnicach powstała norma PN-PE ISO 6743. Dzieli się ona na 18 grup, które przyporządkowują oleje przemysłowe do odpowiedniej grupy urządzeń. W ofercie sklepu Syntol z Kielc znajdziesz je wszystkie, nasz asortyment pozwala na zakupy hurtowe olejów.

Sprawdź listę olejów przemysłowych

Sprawdź katalog olejów przemysłowych jakie mamy w ofercie naszego sklepu w Kielcach. Jeśli czegoś brakuje, spytaj nas dzwoniąc lub pisząc w zakładce kontakt!

Smary samochodowe

Smary samochodowe

Smary używane w branży samochodowej, zapewniają poprawne działanie wszystkich elementów pojazdu. Wykorzystywane są do różnych podzespołów ale przede wszystkim w silniku.
Smary różnych typów, m.in. łożyskowe, do centralnego smarowania, grafitowe, z dwusiarczkiem molibdenu, miedziane i inne można znaleźć w naszej ofercie.

Jak działają smary i do czego je stosować?

Smary samochodowe to środki, które najbardziej przydadzą Ci się podczas serwisu i przygotowania swoich samochodów, maszyn i ciągników rolniczych do zimy. Smary samochodowe dostępne w sklepie motoryzacyjnym Syntol pomagają w konserwacji i zabezpieczeniu uszczelek i elementów metalowych. Są dwa rodzaje smarów, których zastosowanie zależy od właściwości i miejsca, w którym pracują, czyli smary silikonowe i smary ceramiczne. Smary samochodowe zastosujesz, jeśli chcesz pozbyć się hałasów i skrzypienia w zawiasach drzwi, elementach zawieszenia i wielu innych częściach Twojego auta.

Smary samochodowe przeważnie zachowują swoje właściwości przez około rok.

Jakie są rodzaje smarów?

  • Smary silikonowe są wszechstronne, bo możesz je stosować w różnych miejscach i na różnych elementach samochodu. Mogą pracować w skrajnych temperaturach od -50 stopni Celsjusza do +200 stopni Celsjusza. Zastosowane na uszczelki drzwi zapobiegają zamarzaniu ich zimą.
  • Smary ceramiczne to produkty specjalistyczne, które mają wyższą tolerancję temperatury i mogą pracować w temperaturze sięgającej nawet 1 500 stopni Celsjusza, dlatego stosuje się je głównie w obrębie silnika i miejsc, gdzie praca wykonywana jest w ekstremalnych warunkach i dużych naciskach i należy odpowiednio zabezpieczyć metalowe podzespoły takie jak śruby w bloku silnika. Stosowane mogą też być podczas naprawy hamulców, regeneracji zacisków.

Ważne jest, żeby przestrzegać ich przeznaczenia, bo użyte niewłaściwie nie spełnia swojego zadania i oczekiwań wobec nich.

Smary dostępne w sklepie motoryzacyjnym Syntol Kielce

W naszym sklepie znajdziesz smary ceramiczne i silikonowe. W wyborze pomogą Ci nasi doradcy, którzy podpowiedzą jaki rodzaj smaru będzie idealny do Twoich potrzeb.

Sprawdź listę smarów samochodowych

Sprawdź katalog smarów samochodowych dostepnych w naszym sklepie w Kielcach. Jeśli czegoś brakuje, spytaj nas dzwoniąc lub pisząc w zakładce kontakt!

Oleje rolnicze

Oleje rolnicze

Posiadamy w ofercie oleje stosowane w przemyśle, takie jak hydrauliczne, maszynowe, elektroizolacyjne, emulgujące i inne.

Sprawdź listę olejów rolicznych

Sprawdź katalog olejów rolicznych dostepnych w naszym sklepie w Kielcach. Jeśli czegoś brakuje, spytaj nas dzwoniąc lub pisząc w zakładce kontakt!

Oleje samochodowe - co warto wiedzieć

Co, ile trzeba wymieniać olej silnikowy?

Dla zachowania odpowiedniego smarowania i właściwości, oleje silnikowe należy wymieniać maksymalnie co 30 tysięcy kilometrów według zaleceń producentów. Nasi doradcy ze sklepu motoryzacyjnego Syntol zalecają zmiany co 10 – 15 tysięcy kilometrów. Jeśli nie robisz takich przebiegów, to pamiętaj o wymianach minimum raz na rok.

Jak dobrać odpowiedni olej silnikowy?

Oleje silnikowe dzielą się na trzy rodzaje: syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. Każdy z nich przeznaczony jest do różnego rodzaju silników. Syntetyczne – silniki nowe do 100 tysięcy kilometrów przebiegu, półsyntetyczne dla silników z przebiegiem powyżej 100 tysięcy oraz mineralne dla silników starego typu lub z przebiegiem powyżej 300 tysięcy albo w sytuacji, gdzie nie wiadomo jaki olej został zastosowany.

Gdzie oddać zużyty olej silnikowy?

Zużyty olej silnikowy możesz oddać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to oddanie zaprzyjaźnionemu zakładowi mechanicznemu lub zostawienie go tam przy okazji wymiany oleju w swoim silniku. Drugi to oddanie do lokalnego PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Oleje silnikowe nie są zwykłym odpadem, dlatego w trosce o środowisko wybierz jedną z legalnych możliwości pozbycia się go.

Czy można mieszać oleje silnikowe?

Nie. Oleje silnikowe, które są dostępne w sklepie motoryzacyjnym Syntol w Kielcach produkowane są do konkretnych zastosowań. Każdy z nich ma inne właściwości i został przystosowany do innej charakterystyki pracy, dlatego wymieszanie ich może powodować niepożądane skutki, a w konsekwencji awarię. Każdy z nich cechuje się inną klasą lepkości, rozprowadzaniem i przyleganiem do elementów silnika.

Jak do nas dojechać?