Gdyby nie żarówki samochodowe w reflektorach nocne podróże samochodem stałyby się niemal niemożliwe. Brak widoczności na drodze mogłaby doprowadzić do przykrych konsekwencji. Żarówki do samochodów są tanie w stosunku do innych części auta, mimo to są niezwykle cenne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Poza bezpieczeństwem gwarantują Ci komfort jazdy, z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki sprawnemu oświetleniu z przodu możesz zauważyć przeszkody na drodze lub innych użytkowników ruchu drogowego. Sprawne lampy tylne i żarówki samochodowe pozwalają innym zauważyć Cię. Jeśli jeszcze nie masz zapasu na wypadek przepalenia którejkolwiek z nich albo chcesz zmienić żarówki oświetlenia wewnętrznego i zastanawiasz się, gdzie kupić żarówki do auta, podpowiadamy: sklep z żarówkami do auta Syntol posiada wszystkie rodzaje żarówek samochodowych w Kielcach.

Duży wybór żarówek w sklepie Syntol w Kielcach

W asortymencie, jaki posiada sklep motoryzacyjny Syntol, znajdziesz: 

 • żarówki do halogenów samochodowych,
 • żarówki samochodowe xenonowe,
 • halogeny ksenonowe
 • żarówki samochodowe LED,

Takich producentów jak:

 • BOSMA,
 • OSRAM,
 • M-Tech
 • Philips.

Komplet żarówek samochodowych powinien znaleźć się w każdym samochodzie, żeby można było szybko dokonać wymiany, o ile jest to możliwe.

Układ oświetlenia pojazdu składa się z wielu świateł, z tego powodu żarówki samochodowe różnią się od siebie nie tylko mocą z jaką świecą, ale i przeznaczeniem.

W sklepie motoryzacyjnym Syntol znajdziesz katalog żarówek samochodowych do świateł takich jak:

 • światła pozycyjne,
 • światła postojowe,
 • światła przeciwmgielne,
 • światła stopu,
 • światła cofania,
 • światła mijania,
 • światła kierunkowskazów i awaryjne,
 • światła przeciwmgielne,
 • żarówki samochodowe, które stosuje się do podświetlenia tablicy rejestracyjnej, zegarów na desce rozdzielczej, oświetlenia we wnętrzu auta, oświetlenie bagażnika czy podświetlenie drzwi.

Jak dobrać żarówki samochodowe do świateł w samochodzie?

Żarówki do samochodów, które najczęściej wykorzystuje się w lampach przednich, oznaczane są symbolami: H1, H4 i H7. W naszej ofercie posiadamy też żarówki o oznaczeniach H2, H9, H11, H15, HB3 oraz HB4. Dobór żarówek samochodowych może okazać się dla Ciebie sporym wyzwaniem, dlatego sprawdź jakie żarówki samochodowe rekomendowane są dla Twojego samochodu. Możesz poszukać tych informacji na stronie producenta lub skontaktować się z doradcą w sklepie motoryzacyjnym Syntol, który dobrze zna katalog żarówek samochodowych i chętnie pomoże Ci w wyborze. Jeśli w Twoim samochodzie zamontowane są światła ksenonowe, to ich żarniki oznaczane są symbolami D2R, D2S i D1S. Do kierunkowskazów stosuje się żarówki P21W, które są białe lub PY21W, które są żółte. P21W nadaje się do zastosowania w światłach przeciwmgielnych, światłach cofania i postojowych w tylnych lampach samochodu. Do świateł pozycyjnych przednich stosuje się żarówki samochodowe W5W, a z tyłu P5W. Do podświetlenia tablicy rejestracyjnej używa się żarówek C5W lub W5W. Pozostałe żarówki samochodowe i halogeny ksenonowe znajdziesz w sklepie Syntol, który prowadzi też sprzedaż hurtową.

Jeśli chcesz zastosować oświetlenie LED w swoim aucie, skorzystaj z naszej oferty na żarówki samochodowe LED w Kielcach.

Wpływ żarówek samochodowych na bezpieczeństwo

Żarówki samochodowe pomimo swoich niewielkich rozmiarów, mają ogromny wpływ na Twoje bezpieczeństwo. Wyobraź sobie, że po zmroku widoczność maleje, a Ty nie masz sprawnych świateł z przodu lub z tyłu. Nagle podczas jazdy napotykasz przeszkodę, szanse na jej ominięcie maleją, bo nie zauważyłeś jej dostatecznie wcześnie. Jeśli Twoje światła z tyłu, na przykład stopu nie działają, jak należy, to samochody jadące za Tobą mogą zareagować ze znacznym opóźnieniem i spowodować kolizję lub wypadek. Jeśli wymienisz żarówkę od razu, kiedy zauważysz, że się spaliła, to stajesz się widoczny dla pozostałych użytkowników drogi oraz więcej widzisz przed sobą. Dzięki temu będziesz reagować szybciej, a kierowcy jadący za Tobą będą odpowiednio poinformowani o tym, że zaczynasz na przykład hamować.

Żarówki samochodowe - co warto wiedzieć

Jak dobrać odpowiednią żarówkę samochodową?

Producenci żarówkę Philips, OSRAM czy BOSMA umieszczają na opakowaniach swoich żarówkę oznaczenia i instrukcję, do czego jest dana żarówka. Żeby uniknąć złego wyboru, najlepiej zachować starą żarówkę i pokazać ją w sklepie lub przepisać oznaczenie z jej gwintu.

Jak sprawdzić żarówkę samochodową?

Większość świateł sprawdzisz samemu, po uruchomieniu silnika, zaciągnięciu hamulca ręcznego i wrzuceniu biegu na luz możesz wyjść z samochodu i dokonać oględzin. Gorzej jest ze sprawdzeniem świateł stopu i światła wstecznego. Tutaj potrzebujesz kogoś do pomocy lub musisz stanąć w pobliżu jakiegoś znaku, lub ściany i obserwować w lusterku wstecznym, czy światła się odbijają. W autach, gdzie jest komputer pokładowy, zazwyczaj pojawia się odpowiedni komunikat.

Jaki wpływ na bezpieczeństwo mają żarówki samochodowe?

Dzięki sprawnym żarówkom z większej odległości zauważysz przeszkodę na drodze, a także sam dasz się zauważyć kierowcom jadącym z tyłu. Kiedy musisz stanąć na poboczu drogi, sprawne światła postojowe i awaryjne dokładnie skażą Twoje położenie, inni kierujący będą mogli bezpiecznie Cię ominąć. Samochód, który jest dobrze widoczny, dzięki sprawnym żarówkom samochodowym daje się szybciej zauważyć.

Jak do nas dojechać?